Yhteystiedot



Menotie 1, 33470 Ylöjärvi


+358 3 440 110


Ota Yhteyttä


Yhteystiedot

Juhani Lehti
Toimitusjohtaja
Puh. 050 509 3380
juhani.lehti@tampereenkonepajat.com

Ari Kuhalampi
Myyntijohtaja
Puh. 040 544 1691
ari.kuhalampi@tampereenkonepajat.com

Eija Toivonen
Talouspäällikkö
Puh. 040 743 5996 
eija.toivonen@tampereenkonepajat.com

Samuli Salmela
Toimitusjohtaja, Lehti Group Oy

Puh. 040 807 3873
samuli.salmela@lehtigroup.com

Mika Kivimäki
Johtaja, Riikonen Group Oy
Puh. 050 597 9849
mika.kivimaki@riikonen.fi

Jarmo Jutila
Liiketoimintajohtaja, Riikonen Group Oy
Puh. 040 569 2209
jarmo.jutila@riikonen.fi

Tampereen Konepajat

Menotie 1, 33470 Ylöjärvi

Juhani Lehti
Toimitusjohtaja
Puh. +358 (0)50 509 3380
juhani.lehti@tampereenkonepajat.com

Mika Kivimäki
Varatoimitusjohtaja
Puh. +358 (0)50 597 9849
mika.kivimaki@tampereenkonepajat.com

Samuli Salmela
Toimitusjohtaja, Myynti, Lehti Group Oy
Puh. +358 (0)40 807 3873
samuli.salmela@lehtigroup.com

Vesa Kähkönen
Toimitusjohtaja, Metallipalvelu Hartikainen Oy
Puh. +358 (0)50 321 1260
vesa.kahkonen@metallipalvelu.fi

Ari Kuhalampi
Myyntijohtaja
Puh. +358 (0)40 544 1691
ari.kuhalampi@tampereenkonepajat.com

Eija Toivonen
Talouspäällikkö
Puh. +358 (0)40 743 5996
eija.toivonen@tampereenkonepajat.com

Jarmo Jutila
Liiketoimintajohtaja, Riikonen Group Oy
Puh. +358 (0)40 569 2209
jarmo.jutila@riikonen.fi

Ari Lumppio
Laatu-ja Turvallisuuspäällikkö
Puh. +358 (0)50 433 0069
ari.lumppio@tampereenkonepajat.com

Sami Kalliomäki
Tehtaanjohtaja, Kihniö
Puh. +358 (0)40 738 8595
sami.kalliomaki@riikonen.fi

Lehti Group | Palvelut - Koneistus

Menotie 1, 33470 Ylöjärvi

Samuli Salmela
Toimitusjohtaja, Myynti
Puh. +358 (0)40 807 3873
samuli.salmela@lehtigroup.com

Tommi Kivistö
Valmistuspäällikkö, suuret kappaleet
Puh. +358 (0)50 522 5023
tommi.kivisto@lehtigroup.com

Simo Hautala
Tuotannonkehityspäällikkö
Puh. +358 (0)400 733 711
simo.hautala@lehtigroup.com

Juha-Pekka Vuorinen
Liiketoimintapäällikkö
Puh. +358 (0)40 577 3444
juha-pekka.vuorinen@lehtigroup.com

Kirsi Tuikkanen
Toimisto / laskutus
Puh. +358 (0)40 531 2018
kirsi.tuikkanen@lehtigroup.com

Ari Kuhalampi
Myyntijohtaja
Puh. +358 (0)40 544 1691
ari.kuhalampi@tampereenkonepajat.com

Mika Ståhl
Valmistuspäällikkö, tankotuotteet
Puh. +358 (0)40 531 1618
mika.stahl@lehtigroup.com

Ari Lumppio
Laatu-ja Turvallisuuspäällikkö
Puh. +358 (0)50 433 0069
ari.lumppio@tampereenkonepajat.com

Tuija Saarinen
Lähettämö
Puh. +358 (0)40 823 9911
tuija.saarinen@lehtigroup.com

Riikonen Group | Palvelut - Järjestelmätoimitukset

Menotie 1, 33470 Ylöjärvi | Teollisuustie 14, 39820 Kihniö

Mika Kivimäki
Johtaja, Riikonen Group Oy
Puh. +358 (0)50 597 9849
mika.kivimaki@riikonen.fi

Eija Toivonen
Talouspäällikkö
Puh. +358 (0)40 743 5996
eija.toivonen@riikonen.fi

Sami Kalliomäki
Tehtaanjohtaja, Kihniö
Puh. +358 (0)40 738 8595
sami.kalliomaki@riikonen.fi

Ari Kuhalampi
Myyntijohtaja
Puh. +358 (0)40 544 1691
ari.kuhalampi@tampereenkonepajat.com

Jarmo Jutila
Liiketoimintajohtaja, Riikonen Group Oy
Puh. +358 (0)40 569 2209
jarmo.jutila@riikonen.fi

Päivi Roos
Johdon assistentti
Puh. +358 (0)40 746 5554
paivi.roos@riikonen.fi

Metallipalvelu Hartikainen | Palvelut - Rakennusteollisuuden metallirakenteet, maatalouskoneet

Vepsänjoentie 1, 83900 Juuka

Vesa Kähkönen
Toimitusjohtaja
Puh. +358 (0)50 321 1260
vesa.kahkonen@metallipalvelu.fi
Vesa.kahkonen@mph-products.com

Jukka Kirjavainen
Metallirakenneprojektit
Puh. +358 (0)40 509 0786
jukka.kirjavainen@metallipalvelu.fi

Ari Kuhalampi
Myyntijohtaja
Puh. +358 (0)40 544 1691
ari.kuhalampi@tampereenkonepajat.com
ari.kuhalampi@mph-products.com

Henna Ruuska
Toimisto
Puh. +358 (0)44 777 0771
henna.ruuska@metallipalvelu.fi

Laskutusosoite

Verkkolaskuosoite 003720735805
Verkkolaskuoperaattori OpusCapita Group Oy
Operaattorin tunnus 003710948874

tai
Metallipalvelu Hartikainen Oy
PL 40699

Peatmax | Turvetyökoneet

Haukinevan konepaja
Vapontie 145, 61100 Peräseinäjoki
Kiuruveden varaosavarasto
Koskentie 2, 74700 Kiuruvesi

Juhani Lehti
Toimitusjohtaja, Myynti
Puh. +358 (0)50 509 3380
juhani.lehti@peatmax.com

Esko Saarinen
Huolto ja Varaosat, Haukineva
Puh. +358 (0)400 268 038
esko.saarinen@peatmax.com

Timo Kouvalainen
Varaosat, Kiuruvesi
Puh. +358 (0)400 908 951
timo.kouvalainen@peatmax.com

Jyri Käsper
Itä-Eurooppa, Venäjä
Puh. +37 25 13 4532
Jyri.kasper@peatmax.com

Pasi Hallila
Suunnittelu
Puh. +358 (0)40 502 2194
Pasi.hallila@peatmax.com

Ari Kuhalampi
Myyntijohtaja
Puh. +358 (0)40 544 1691
ari.kuhalampi@tampereenkonepajat.com
ari.kuhalampi@peatmax.com

Arja Mäntylä
Taloushallinto, laskutus
Puh. +358 (0)40 556 8806
arja.mantyla@peatmax.com